Понеділок, 02.10.2023, 07:10

Березанська селищна рада

Підрозділи
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Селищна рада » Селищна рада

ВАЖЛИВО!!! Щодо пропозицій з перейменування вулиць в населених пунктах.

                                                                     ВАЖЛИВО!!!

На виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нациського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», депутатський корпус провів активну роботу по округам серед громадян щодо пропозицій з перейменування вулиць в населених пунктах. В результаті, пропонується перейменування наступним чином:

смт Березанка, вул. Леніна – на вул. Центральна

смт Березанка, вул. Жовтнева  - на вул. Каштанова

смт Березанка, вул. Кірова – на вул. Зарічна

с. Попільне, вул. Воровського – на вул. Шевченка

с. Малахове, вул. К. Маркса – на вул. Шкільна

с. Малахове, вул. Щорса – на вул. Сонячна

с. Марківка, вул. Пролетарська – на вул. Покровська.

 Селищною радою були направлені листи на сектор внутрішньої політики райдержадміністрації, в обласні інстанції, отримали телефонну консультацію спеціаліста Українського інституту національної памяті з даного питання.

 Відповідь всюди одна - "Відмова від старої назви передбачає повернення історичної або знайдення нової, а не винайдення нового обґрунтування старої. Нова назва не має бути співзвучна зі старою, що пов’язана із тоталітарним режимом. Приміром, не можна залишити не перейменованою вулицю Жовтневу, бо вона, мовляв, тепер буде названа на честь «теплого місяця осені». Ця назва насправді уславлює більшовицький переворот - «Великий Жовтень»/Жовтневу революцію. Також перейменування мають відбуватися згідно з чинним правописом. Наприклад, місто на честь Cвятого Іллі мало б називатися Іллівськ, а Іллічівськ – похідне від Ілліча – більшовицького вождя Леніна."

Якщо місцеві ради не виконають вимоги закону –  вулиці в населених пунктах перейменують облдержадміністрації, а комуністичні назви міст і сіл – змінить Верховна Рада України.

Сподіваємось на ваше розуміння!!! Просимо взяти активну участь в громадському обговоренні!!! За більш детальною інформацією звертайтеся до Березанської селищної ради за адресою смт Березанка, вул. Леніна,86 або за тел. 2-13-10, 2-13-43.

 

Селищний голова                                                  В.А.Хоміцький

Категорія: Селищна рада | Додав: berezanselrada (06.01.2016)
Переглядів: 489 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук
ПОГОДА
Block title
Block content