Вівторок, 05.12.2023, 00:46

Березанська селищна рада

Підрозділи
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Селищна рада » Селищна рада

Здійснення державної реєстрації нерухомості

Нотаріуси з 01 січня 2016 р. здійснюють державну реєстрацію нерухомості без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна

З 01 січня 2016 року набрала чинності нова редакція закону “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

У відповідності з новою редакцією закону про держреєстрацію речових прав, змінено організаційну систему державної реєстрації прав. Тепер цю систему будуть складати Міністерство юстиції України та його територіальні органи, суб’єкти держреєстрації прав (виконавчі комітети сільських, селищних і міських рад, тощо) і державні реєстратори речових прав на нерухоме майно.

До державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно цей закон відносить, зокрема, нотаріусів. Таким чином, з 01 січня 2016 року нотаріуси здійснюють функції державних реєстраторів прав.

Раніше нотаріуси також належали до суб’єктів державної реєстрації прав (спеціальний суб’єкт), але мали обмежені повноваження в даній сфері. Так, нотаріуси могли здійснювати державну реєстрацію прав у разі вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва.

Згідно з новою редакцією закону, нотаріуси наділяються повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та можуть здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна. Таким чином, нотаріуси стали одними із суб’єктів держреєстрації прав з повним обсягом повноважень згідно з законом.

Необхідно відмітити, що нотаріуси здійснюють державну реєстрацію права власності та інших речових прав незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Намою думку, дане нововведення, зокрема, дозволить підвищити якість послуг із реєстрації.

В Україні близько восьми тисяч нотаріусів, вони доступні, комфортні й у багато разів юридично компетентніші від реєстраторів, а також несуть матеріальну відповідальність за свої ді.

Крім того, передача нотаріусам повного обсягу послуг з реєстрації знижує корупційні ризики, а також зближує правове поле України з правовим полем більшості європейських країн, де нотаріус реєструє практично все в юридичному полі країни.

Категорія: Селищна рада | Додав: berezanselrada (22.02.2016)
Переглядів: 281 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
idth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *:
Email:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
ПОГОДА
Block title
Block content