Вівторок, 05.12.2023, 00:01

Березанська селищна рада

Підрозділи
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Селищна рада » Селищна рада

Звіт голови про діяльність Березанської селищної ради.

26.01.2016 року селищний голова Хоміцький Валерій Альбінович проінформував членів виконавчого комітету про діяльність Березанської селищної ради у період з 11.11.2015 року по 25.01.2016 року. З його вуст записано:

«Хочу Вам сказати, що часу на розкачку не було, не дивлячись на те, що я не маю попереднього досвіду роботи в органах  місцевого самоврядування. Я вдячний колективу селищної ради, депутатам за згуртованість і бажання дійсно попрацювати для  нашої громади. Отже, було підготовлено і проведено  6  сесій, на яких розглядалися організаційні питання,  питання планування роботи на рік, розподіл  бюджету та земельні питання.

Відповідно до ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування», до повноважень виконавчого органу селищної ради відноситься управління дошкільними навчальними закладами. Селищна рада у своїй роботі , виконуючи ці повноваження приділяє постійну увагу закладам дошкільної освіти, які є у неї на підпорядкуванні.

На сьогодні  і Березанський , і Малахівський дитячі садочки працюють в стабільному режимі, діти  забезпеченні  повноцінним харчуванням, вартість якого на 2016 рік передбачає 24 грн. на день (у 2015 - 18 грн.)   Восени зроблено запас овочів, яблук, що дає можливість здешевити харчування.

Завдяки адміністрації дитсадків та батьківських комітетів відслідковується доставка продуктів від постачальників, щоб все було свіже і якісне. 30 дітей з багатодітних сімей мають пільгу 50% на харчування за рахунок селищної ради в Березанському та 3 дитини із Малахівського  дитсадочків.

На проведення новорічних свят селищна рада виділяла кошти, і я особисто від своєї сімʼї надав матеріальну допомогу на придбання 228 подарунків для малечі. Намагаємося дотримуватися температурного режиму в Березанському дитсадку, а в Малахівському менше приміщення - тому тепло завжди. Дошкільні заклади  в фінансовому розрізі – це значні  витрати бюджету. Я особисто намагаюся постійно відвідувати заклади освіти, аби знати їх проблеми та успіхи.

Бюджет нашої громади на 2016 рік становить 6 млн. 614 тис. 780 грн.  З одного боку, наче б то і не такий малий, але якщо брати до уваги, що витрати на утримання Березанського та Малахівського  дитячих  садочків складає 3 млн. 638 тис. 287 грн. - це  енергоносії, харчування, задоволення поточних потреб. На Малахівський СБК у цьому році передбачено 162 тис 288 грн. Для потреб КП «Березань»  запланували 165 тис. 735 грн.

Будучи на виїзному прийомі громадян в с. Малахове  до мене звернулися жителі, що маючи гарний Будинок культури,  в якому проводяться заходи і Малахівською школою, і бібліотекою,  але один конвектор не достатньо дає тепла, тому було прийнято рішення придбати 2 електроконвектори на суму 1950 грн. На Новий рік для проведення свята було виділено 3 тис. грн. для призів новорічної лотереї.

Підчас сходок, перед виборами, жителі вул. Молодіжна та вул. Суворова  зверталися про перенесення сміттєзбірника в інше місце. По Молодіжній вже відпрацювали, правда не зовсім так як я хотів би. А по вул. Суворова ще не перенесено, тому що потрібно було домовитися із прокуратурою про відвід земельної ділянки для площадки. І я думаю, що вже цей сміттєзбірник ми зробимо, як кажуть, цивілізовано. Тільки потепліє, прохання жителів забрати баки зі сміттям із-під вікон будинків буде виконано. Також було звернення жителів Адамівки про відсутність світла на  примикаючій до  вулиці Шевченка. Зразу ж було відреаговано, закуплено кабель 200 м і все необхідне,  прохання пенсіонерів - виконане.

Як виявилося проблемним питанням  із настанням холодів було - забезпечення дровами жителів єдиного села без газу – Марківки. Звичайно це питання повинно вирішуватися не з настанням морозів, але ми працюємо з листопада. Нами було організовано сходку громадян, на якій було повідомлено громаді про вихід із ситуації, дякуючи порозумінню Краснянського лісництва. А на наступну зиму ми передбачили в бюджеті  грошову допомогу в сумі 22 тис. грн. на придбання твердого палива для мешканців с. Марківка.

Хочу відмітити активність депутатських постійних  комісій, особливо із  земельних питань, питань роботи житлово-комунального господарства. На сьогодні, на мій погляд, це найбільш складна ділянка роботи.Що стосується земельних питань, то селищна рада багато втрачає коштів із-за відсутності генерального плану території. Доповідаю Вам, що вже замовлена документація. І, думаю, що в квітні  цього року ми матимемо генплан, в який ввійдуть  і комбікормовий завод, і  винзавод, КАТім, сонячні батареї, а це додаткові кошти до бюджету.     

КП «Березань» на сьогодні проблемне  підприємство, але матеріальне  забезпечення яке зараз є, то це ще слава Богу, що вони взагалі роблять. Я за ці два місяці роботи зробив висновки, що на такому рівні вже не можна працювати. По-перше повинен бути керівник, який готовий працювати та розвивати підприємство. Гроші за водопостачання  збирають, і якось тягнуть лямку. Ні! Необхідно розширити сферу послуг, які даватимуть додаткові надходження, щоб можна було хоча б трохи покращувати матеріальну базу. І з цією метою даємо оголошення про конкурс на посаду директора. Вимога - обовʼязково мати свій бізнес-план розвитку комунального господарства: не захмарний, а пристосований до реальних можливостей. Кількість снігу доставила нам клопоту, але, на мою думку більш-менш нормально відпрацювали, враховуючи знову таки можливості техніки КП.

Значна робота проводиться по допомозі жителям в оформлені субсидій на опалення та водопостачання. За цих 100 днів роботи  прийнято  понад 850 громадян з метою надання інформацій, довідок. Надійшло 46 заяв на матеріальну допомогу. Всі заяви розглянуті, відпрацьовані, в мірі фінансової можливості селищної ради надано допомогу.

Загалом можна ще  і ще інформувати, але підсумовуючи зазначу, що 2016 рік оголошуємо в селищній раді – роком доріг та ремонту існуючої водомережі. Капітальний ремонт доріг - з травня цього року розпочинаємо ремонт  вул. Новосельська, Банківський провулок (дитсадок), - 1млн.грн. (кошти вільного залишку).  Хочу відразу зазначити, що коли будуть проводитися ремонтні роботи,  з метою контролю буде залучений незалежний експерт із м. Миколаєва , який слідкуватиме за якістю виконаних робіт,  до речі експертиза буде по всім видам робіт. Поточний ремонт вулиць - Степова, Перемога, Банківський провулок (до лікарні),- заплановано в бюджеті на цей рік 261 тис.960 грн. Плануємо  заміну  застарілої водомережі по вул. Суворова – 1400 м., Степова - 900 м., ще плануємо ремонт свердловини по вул. Молодіжна.

До речі,  для оперативного інформування  населення  про основну діяльність органу місцевого самоврядування: прийняті рішення, результати повсякденної роботи та інше  в селищній раді створено своїми силами безоплатний  сайт. Користуючись нагодою,  прошу земляків не просто відвідувати наш інтернет-ресурс, а   стати його активним користувачем, шляхом коментарів, відгуків та пропозицій. Завдяки цьому  Ви матимете змогу оперативно володіти публічною інформацією, а ми будемо знати Вашу думку відносно нашої роботи та пропозиції покращення нашого з вами  життя.

Я щодня памʼятаю, що я отримав довіру своїх земляків і намагатимуся  робити так, як я хотів би, не будучи головою селищної ради. От, приміром, сніг, я ще звечора узгодив із КП «Березань», що з 6 годин ранку розчищати сніг, а розпочали з 8 години ранку. Адекватно сприймаю критику односельців, і небайдужий до зауважень та пропозицій. Сподіваюся, що заплановані заходи,  дадуть додаткові кошти і ми зрушимо з місця щодо вирішення питання оновлення авто спец техніки КП «Березань».

Перший крок - до кінця  цього місяця за 75 тис. грн. селищна рада купує для КП «Березань»  трактор ДТ-75 (бульдозер), який в пригоді буде і на сміттєзвалищі, і під час снігопадів, і приноситиме додаткові кошти.

23 січня 2016 року брав  участь в загальних зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування. Витрати на поїздку делегації до м. Київ були профінансовані міжнародною організацією USAID. На засіданні Загальних зборів (Конференції) АМУ були розглянуті питання основних напрямків діяльності та децентралізації органів місцевого самоврядування, зміцнення місцевого самоврядування. В загальних зборах взяли участь перші особи та керівництво держави – Президент України П.О.Порошенко, голова Верховної Ради України В.Б.Гройсман, голова Київської міської державної адміністрації В.В.Кличко, виконавчий директор Асоціації міст України М.В.Пітцик та інші. Безпосередньо, Президент України у своїй промові закцентував увагу на основних завданнях очільників міських та селищних рад  щодо покращення соціально-економічного становища  громад та закликав до спільної роботи над втіленням децентралізації у життя.

Категорія: Селищна рада | Додав: berezanselrada (10.02.2016)
Переглядів: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
idth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *:
Email:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
ПОГОДА
Block title
Block content