Вівторок, 05.12.2023, 00:51

Березанська селищна рада

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Рішення сесії » 2017

Додаток до рішення чергової ХVІІ сесії 7 скликання від 24.01.2017 р. № 4
31.01.2017, 10:08

7. Комплексне утримання території

 
7.1.
Загальні положення щодо утримання доріг, шляхопроводів, тротуарів, зелених смуг та територій житлової забудови.

  Ремонт і утримання дорожніх об’єктів повинні виконуватися відповідно до вимог «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, залізничних переїздів, правил

 

Продовження додатка

користування ними та охорони», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 1987.

Експлуатаційне утримання – комплекс заходів щодо технічного нагляду та утримання  вулиць та доріг.
7.1.2. Види робіт з експлуатаційного утримання, терміни їх виконання, склад і обсяги для кожної вулиці, дороги та окремої дорожної споруди встановлюють на підставі результатів обстежень і оцінки їхнього фактичного стану, інженерних вишукувань, випробувань, які зафіксовані у відомостях дефектів та інших документах.
7.1.3. Роботи з експлуатаційного утримання вулиць, доріг і дорожніх споруд включають технічний нагляд за ними для своєчасного виявлення та усунення дефектів, забезпечення роботи елементів вулиць і споруд в різні періоди року, утримання їх в експлуатаційному стані згідно з ДСТУ-3587, зимове утримання згідно з ПГ.1-218-118, інженерно-технічні та аварійні роботи.
7.1.4. Якість дорожнього покриття повинна відповідати вимогам Державних будівельних норм (ДБН В.2.3-4-2000 «Автомобільні дороги», ДБН В.2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів»).

7.2. Літнє утримання доріг, шляхопроводів, тротуарів, зелених смуг та територій житлової забудови

7.2.1. Режим  літнього прибирання  вулиць та доріг встановлюється, виходячи з норм гранично допустимої засміченості покриття.
7.2.2. Основною операцією під час літнього утримання є підмітання з подальшим вивозом сміття.
7.3. Зимове утримання доріг, шляхопроводів, тротуарів, зелених смуг та територій житлової забудови

7.3.1. Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включає в себе виконання робіт, що поділяються на три групи: снігоочищення, видалення снігу та сколу, ліквідація ожеледі та боротьба зі слизькістю.
1) підмітання та зсув снігу. Роботи з прибирання снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду, в першу чергу, очищають тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах;

2) видалення снігу та снігово-льодяних утворень. Забороняється сколювати лід на тротуарах, вимощених фігурними елементами. При переміщенні снігу з тротуару на проїзну частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, в місцях в’їзду у двори, а також на територіях зелених насаджень, на решітках зливових колодязів.

3) під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїжджій частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском або піщано-соляною сумішшю.
7.3.2. Тротуари, доріжки у парках, скверах , сходи, розташовані напроти будинків та споруд, а також небезпечні для проїзду автотранспорту і проходу пішоходів місця посипають піщаною сумішшю та іншими, дозволеними для цього матеріалами, комунальні підприємства, підприємства, організації і установи та громадяни, за якими закріплені ці ділянки для утримання, або особи, яким такий обов’язок переданий за договором.
7.3.3. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими, дозволеними для цієї мети, матеріалами проїзної частини, вулиць, площ, шляхопроводів, перехресть, підйомів проводиться в порядку, визначеному ДСТУ 3587-97 «Безпека

Продовження додатка

дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди».
7.3.4. Балансоутримувачі території зобов’язані:
1) мати власний, необхідний для прибирання снігу і льоду, ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, льодоруби);
2) мати достатній запас матеріалу для посипання (пісок , мучку, сіль) для своєчасного проведення протиожеледних заходів.
Малі архітектурні форми, а також простір перед ними і по обидва боки підходи до них повинні бути очищені від снігу і ожеледі.
7.3.5. Забороняється:
1) переміщати на проїзну частину вулиць сніг, зібраний з пішохідних доріжок внутриквартальних проїздів, дворових територій, територій підприємств, організацій, будівельних майданчиків, тимчасових об’єктів обслуговування населення;
2) перекидати і збирати забруднений і засолений сніг, а також відкол льоду на газони, квітники й інші зелені насадження.

7.4. Утримання прибудинкових територій

7.4.1. Згідно із статтями 23-26 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» до об’єктів благоустрою території житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, на яких розміщені об’єкти житлової забудови, громадські будівлі та споруди, інші об’єкти загального користування.
 Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, правил благоустрою території населеного пункту, а також установлених державних стандартів, норм і правил.
7.4.2. Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи праві користування.
7.4.3. Органи місцевого самоврядування можуть передавати об’єкти благоустрою на баланс підприємствам, установам, організаціям відповідно.
Балансоутримувач об’єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.
  Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію та брати пайову участь в утриманні цього об’єкта.
   Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою.
7.4.4. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.
7.4.5. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.
7.4.6. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться відповідним органом місцевого самоврядування.
7.4.7. Основне питання при утриманні прибудинкових територій багатоповерхових житлових будинків — це встановлення та закріплення меж прибудинкових територій існуючого

Продовження додатка

житлового фонду. Зокрема, статтями 38-42 Земельного кодексу визначено таке:
  

До земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування.

  Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.
   Громадянам України за рішенням органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених чинним законодавством.
   Житлово-будівельним (житловим) кооперативам та ОСББ за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.  У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об’єднанню власників.
     Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.
     Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів відповідної землевпорядної документації.
7.4.8. Спалювання всіх видів відходів на території житлової забудови і в сміттєзбірниках забороняється.
7.4.9. Озеленення території виконується після її очищення від залишків будівельних матеріалів, сміття, прокладання підземних комунікацій і споруд, доріг, проїздів, тротуарів, обладнання майданчиків і огорож.
  Балансоутримувач прибудинкової території повинен забезпечувати належний догляд за зеленими насадженнями. Не слід здійснювати посадку дерев, що засмічують територію і повітря під час плодоносіння.

7.5. Порядок утримання технічних засобів регулювання дорожнього руху


7.5.1. Утримання у належному стані дорожніх знаків, дорожньої розмітки здійснюють підприємства, визначені виконавчими органами селищної ради.
7.5.2. Використання та утримання вказаних у цьому пункті елементів благоустрою здійснюється згідно з Законом України «Про дорожній рух», Правил дорожнього руху, ДСТУ 2587-94 «Розмітка дорожня», ДСТУ 4100-02 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», ДСТУ 2735-95 «Огородження дорожні і напрямні пристрої»,  інших норм та правил.
7.5.3. Кожний учасник дорожнього руху повинен використовувати елементи дорожніх об’єктів відповідно до їх призначення з дотриманням вимог чинного законодавства.
7.5.4. Вивішувати дорожні знаки, встановлювати інші технічні засоби регулювання дорожнього руху необхідно у відповідності з вимогами Закону України «Про дорожній рух», Правил дорожнього руху, рішень виконкому селищної ради.

Продовження додатка

7.6. Огородження дорожні


При виконанні на дорогах робіт, пов’язаних із розриттям, огородження ділянки повинно відповідати вимогам ДСТУ-2735-94 «Огородження дорожні».

7.7. Паркування транспортних засобів

7.7.1 Паркування транспортних засобів у селищі та селах здійснюється у відповідності до вимог Правил паркування транспортних засобів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2009 р. №1342.
7.7.2. Організація платного паркування здійснюється на підставі загальної схеми місць для паркування транспортних засобів та проектно-кошторисної документації, які затверджуються рішенням селищної ради.
7.7.3. Паркувальні майданчики повинні бути обладнані необхідною кількістю урн для збирання твердих побутових відходів, а з балансоутримувачами територій повинні бути укладені угоди на їх прибирання.
7.7.4. Суб’єкти господарювання — балансоутримувачі майданчиків для паркування транспортних засобів державної та комунальної форми власності визначаються відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів».
7.7.5. Паркування може бути платним або безоплатним відповідно до рішення органу місцевого самоврядування.
7.7.6. Контроль за виконанням цих Правил у частині забезпечення безпеки дорожнього руху на майданчиках для паркування здійснює Національна поліція.
7.7.7. Майданчики для паркування є об’єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів.
  Розміщення майданчиків для паркування за окремими адресами здійснюється у встановленому порядку органами місцевого самоврядування за погодженням з національною поліцією згідно з місцевими правилами забудови.
  Під час розміщення майданчиків для паркування на вулицях і дорогах населених пунктів необхідно враховувати: наявність та характеристики комунікацій та інженерних мереж; умови для забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема видимості в плані та повздовжньому профілі; параметри поперечних та поздовжніх ухилів; розташування зелених насаджень; стан покриття проїзної частини.
  Забороняється розміщення майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 7,5 метра.
  Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт та утримання майданчиків для паркування здійснюються з дотриманням вимог законодавства, державних будівельних норм, стандартів, технічних умов, інших нормативних документів та цих Правил.
7.7.8. Майданчики для паркування обладнуються відповідно до вимог цих Правил і Правил дорожнього руху. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної.
7.7.9. На майданчиках для паркування обов’язково облаштовуються місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять. Відстань від в’їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 метрів.
   На місцях для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують

Продовження додатка

інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять, не можуть бути розміщені інші транспортні засоби.
  У разі паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять, інших транспортних засобів користувачі цих засобів несуть відповідальність згідно із законодавством.


7.8. Порядок утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності

7.8.1. Самовільне встановлення малих архітектурних форм заборонено та підлягає негайному демонтажу в порядку, згідно чинного законодавства.
7.8.2. Розміщення малих архітектурних форм на території Березанської селищної ради здійснюється у відповідності до вимог Закону України «Про містобудівну діяльність» та рішень селищної ради.
Утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності здійснюється їх балансоутримувачами.
7.8.3. Біля кожної малої архітектурної форми встановлюється урна для сміття.
7.8.4. Підключення малих архітектурних форм до інженерних мереж здійснюється з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж на підставі ордеру на виконання земляних робіт.
7.8.5. Під час експлуатації малих архітектурних форм не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень, якщо інше не передбачено узгодженим проектним рішенням, висновком органу охорони навколишнього природного середовища та рішенням виконавчого комітету на видалення зелених насаджень.
7.8.6. Балансоутримувачі малої архітектурної форми повинні забезпечувати прибирання прилеглої території в межах 15 метрів по периметру.

7.9. Порядок утримання елементів благоустрою при розташуванні зовнішньої реклами.

7.9.1. Рекламні засоби (спеціальні конструкції) розташовуються на підставі дозволів на розміщення зовнішньої реклами, наданих у встановленому порядку.
7.9.2. Проведення робіт, пов’язаних з розташуванням (монтажем, реконструкцією, перенесенням, демонтажем) рекламних засобів на місцевій території, здійснюється на підставі дозволів на проведення цих робіт, наданих  виконкомом селищної ради.
7.9.3. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів на місцевій території, виконуються з дотриманням правил техніки безпеки, Правил благоустрою території Березанської селищної ради, проекту (схеми) організації дорожнього руху, правил проведення робіт в охоронних зонах інженерних мереж із забезпеченням захисту комунікацій під час проведення цих робіт та наглядом представника підприємства, яке експлуатує ці комунікації.
7.9.4. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, виконуються з обов’язковим відновленням благоустрою місця (території, споруди) у передбачений дозволом термін. Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, передбачених чинним законодавством.
7.9.5. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, вважаються закінченими, якщо проведено відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, вивезено зайвий ґрунт, сміття, залишки матеріалів та виконано у повному обсязі інші роботи з відновлення

 

Продовження додатка

благоустрою селищної ради.
 

7.9.6. Проведення робіт з розташування рекламного засобу з порушенням визначеного дозволом місця їх проведення (визначеного місця розташування рекламного засобу), в тому числі при короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами, тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством, що не звільняє розповсюджувача зовнішньої реклами від відшкодування шкоди, завданої об’єкту благоустрою селища та сіл, та виконання робіт щодо повного відновлення порушених елементів благоустрою цього об’єкта.
7.9.7. Рекламні засоби не повинні створювати перешкоди руху пішоходів і транспорту, механізованому прибиранню вулиць, обслуговуванню інженерних мереж і споруд, викошуванню газонів.
7.9.8. Освітлення зовнішньої реклами повинно бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків. Освітлення зовнішньої реклами повинно виконуватися енергозберігаючими приладами.
7.9.9. При розміщенні рекламних засобів поблизу перехресть, біля дорожніх знаків, пішохідних переходів повинна забезпечуватись видимість дорожніх знаків, перехресть, пішохідних переходів.
7.9.10. Місця розташування рекламних засобів повинні утримуватись в належному санітарно-технічному стані з забезпеченням їх своєчасного прибирання та впорядкування; при короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами у зв’язку з проведенням спеціальних виставкових заходів, рекламних акцій (з розміщенням наземних рекламних засобів) повинен додатково укладатись договір для забезпечення прибирання території. На будинках і спорудах необхідно розміщувати зовнішню рекламу за згодою їх власників та з додержанням Правил благоустрою Березанської селищної ради.
7.9.11. Рекламні засоби повинні мати постійне рекламно-інформаційне заповнення. Забороняється розміщувати рекламу алкогольних та тютюнових виробів.
7.9.12. Відповідальність за технічний, естетичний стан рекламних засобів, розміщеної реклами, стан благоустрою місць, озеленення та утримання зелених насаджень на прилеглій території, розташування рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством.
7.9.13. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, без додержання встановленого порядку щодо проведення таких робіт та вимог цих Правил, вважаються незаконними і тягнуть за собою відповідальність згідно з законодавством.
7.9.14. Рекламні засоби, які розташовано з порушеннями Порядку розміщення зовнішньої реклами, Правил благоустрою території Березанської селищної ради (без дозволів, у разі закінчення терміну дії дозволів – без продовження строку дії, у разі скасування дозволу, з недодержанням визначеної у дозволі конструкції рекламного засобу, недодержання визначеного місця розташування рекламного засобу), а також в інших випадках, визначених у нормативно-правових актах або в договорі про тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів, підлягають демонтажу у встановленому порядку.
7.9.15. Шкода, завдана при розміщенні зовнішньої реклами внаслідок порушення законодавства з благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації у встановленому законодавством порядку.

7.10. Порядок утримання спортивних, дитячих та інших майданчиків для дозвілля і відпочинку

7.10.1. Матеріально-технічну базу фізичної культури і спорту складають усі види фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, фізкультурно-спортивного спорядження і

Продовження додатка

обладнання, інше майно, призначене для занять фізичною культурою і спортом.
7.10.2. Власники фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, спеціальних приміщень для занять фізкультурою і спортом та фізкультурно-оздоровчого і спортивного інвентарю або уповноважені ними органи зобов’язані забезпечувати їх належний стан, безпечний для життя і здоров’я людей, майна та навколишнього природного середовища.
7.10.3. Адміністрація фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд та організатор спортивного заходу або занять фізичною культурою забезпечують належне обладнання місць проведення фізкультурно-спортивних занять і змагань відповідно до правил їх проведення, вимог техніки безпеки, санітарно-гігієнічних, екологічних та інших державних вимог і несуть відповідальність, встановлену законодавством, за шкоду, заподіяну здоров’ю глядачів та осіб, які займаються в них фізичною культурою і спортом.
7.10.4. Експлуатація спортивних споруд та обладнання, що не забезпечує безпеки спортсменів та глядачів, не допускається. Спортивні споруди повинні відповідати вимогам загальної та спеціальної безпеки учасників і глядачів.
7.10.5. Утримання в належному стані обладнання та елементів благоустрою дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку покладається на балансоутримувачів вказаного майна або осіб, на території яких розміщені вказані майданчики.
7.10.6. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку повинно здійснюватися з додержанням санітарних та технічних норм, забезпечувати безпечне користування ними.
7.10.7. Обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку необхідно підтримувати у справному стані, регулярно обстежувати, своєчасно ремонтувати, щорічно фарбувати.

7.11. Утримання місць поховань, організації поховань та перепоховань

7.11.1. Утримання кладовищ, військових ділянок на кладовищах, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується уповноваженим органом за рахунок коштів місцевого бюджету.
7.11.2. Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, надмогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів. Після виконання робіт з облаштування могили користувач зобов’язаний забезпечити прибирання території біля могили та винесення сміття до спеціально відведених місць на кладовищі.
7.11.3. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання забезпечує виконавчим комітетом селищної ради у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері житлово-комунальної політики України.
7.11.4. Охорону місць поховань забезпечує виконавчий комітет селищної ради. Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється. У разі осквернення могил, місць родинного поховання, навмисного руйнування чи викрадення надмогильних споруд та склепів відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно із законом. Порядок охорони місць поховань та порядок здійснення пов’язаних із цим витрат визначає виконавчий комітет селищної ради.
7.11.5. Особи, винні в нарузі над могилою, іншим місцем поховання або над тілом (останками, прахом) несуть відповідальність згідно із чинним законодавством.
7.11.6. Місця поховань (кладовища) повинні мати сплановану і впорядковану територію,

Продовження додатка

упорядковані під’їзні шляхи, бути забезпеченими транспортним зв’язком з населеним пунктом. Територія місць поховань повинна бути огороджена, поділена на ділянки-сектори, що відокремлені поміж собою дорогами. Сектори території місць поховань поділяються на ряди та місця.

7.11.7. Безоплатно для виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов’язалась поховати померлого, здійснюється поховання:
а) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
б) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
в) учасників бойових дій;
г) інвалідів війни;
д) померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні.
Витрати на поховання померлих осіб, зазначених у пунктах «а» і «б» здійснюються за рахунок коштів субвенції Держаного бюджету місцевим бюджетам.
Витрати на поховання померлих, передбачених пунктами «в» і «г» здійснюються за рахунок обласного бюджету, пунктів «д» — за рахунок коштів місцевого бюджету.
7.11.8. Перелік безоплатних послуг на поховання померлих та спорудження надгробка встановленого зразка осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 р. №1963 «Про затвердження Порядку поховання на території України громадянина, померлого на території іноземної держави, та опису зразка надгробка, що безоплатно споруджуються на могилі померлої (загиблої) особи, яка має особливості заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною», постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. №1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій».
7.11.9. Перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках за рішенням виконавчого комітету селищної ради. Перепоховання останків померлих, воїнів із братських і одиночних могил здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні».
    Перепоховання останків померлих здійснюється за рахунок коштів особи, яка ініціює перепоховання.

8. Порядок проведення земляних робіт

8.1. Для здійснення земляних робіт, які проводяться на місцевих територіях смт Березанка, с. Андріївка, Попільне, Малахове, Марківка (вулицях, провулках, тротуарах, зелених зонах, площах) — суб’єкти господарювання, які безпосередньо проводять роботи, повинні подати повідомлення до державної архітектурно-будівельної інспекції або отримати погоджену декларацію на право виконання земляних робіт.
8.2. Розміщення і прокладка підземних споруд та інженерних мереж  виконується у відповідності до проектів, погоджених з усіма зацікавленими службами згідно відповідного рішення виконавчого комітету селищної ради.
8.3. При проведенні робіт, пов’язаних з розкопуванням ґрунту, суб’єкти господарювання забезпечують за власний рахунок відновлення поверхні пошкодженої ділянки та існуючого покриття протягом тижня після закінчення відповідних робіт.
8.4. У всіх випадках під час виконання земляних робіт повинні бути забезпечені безпечні умови для руху транспорту та пішоходів:
— виставлятись попереджувальні знаки;
— встановлюватись пішохідні містки та огорожа стандартного зразка.
8.5. Відповідальність за організацію безпеки руху транспорту і пішоходів у місцях виконання

Продовження додатка

робіт до повного відновлення дорожнього покриття і здачі ордера залишається за виконавцем робіт.
8.6. Відновлення асфальтового покриття місць розкопок та зелених зон здійснювати тільки спеціалізованими організаціями, які забезпечують необхідну якість відновлювальних робіт.
8.7. При виконанні земляних робіт забороняється:
-  засипати землею та будівельними матеріалами дерева, кущі, газони, люки колодязів, лотки, водоприймальні решітки, перепускні труби та дренажі, геодезичні знаки, проїжджу частину вулиць, тротуари;
- псувати існуючі споруди, зелені насадження, елементи благоустрою, засоби регулювання дорожнього руху;
-  відкачувати воду із колодязів, траншей і котлованів та резервуарів прямо на тротуари та проїзну частину вулиць;
- залишати на проїзній частині вулиць, тротуарах, газонах землю та будівельне сміття після закінчення робіт;
-  займати зайві площі для складування матеріалів, огороджувати територію для проведення робіт більше відведеної;
-  захаращувати проходи і проїзди у двори, порушувати нормальний проїзд автотранспорту і рух пішоходів.
8.8. У разі виникнення аварій на інженерних мережах, спорудах власник або їх балансоутримувач зобов’язаний невідкладно поінформувати виконавчий комітет селищної ради та балансоутримувача території, на якій відбулася аварія, та негайно вжити заходи щодо її ліквідації.
8.9. В разі проведення робіт, пов’язаних із зайняттям або розриттям проїзних частин і тротуарів, в обов’язковому порядку готується схема тимчасової організації дорожнього руху, яка погоджується із національною поліцією.
8.10. Мешканцям Березанської селищної ради забороняється виконувати будь-які земляні роботи, пов’язані з розкопкою тротуарів, доріг на вулицях сіл в межах червоних ліній забудови.
 Всі громадяни зобов’язані виконувати земляні роботи за проектною документацією і після отримання декларації або узгодженого повідомлення.
8.11. Контроль за ходом відновлювальних робіт з благоустрою покладається на уповноважених осіб, яким надано право згідно чинного законодавства складати протоколи про адміністративні правопорушення.
8.12. Роботи, проведені без декларації або узгодженого повідомлення повинні бути негайно припинені. Одночасно складається протокол про адміністративне правопорушення винних осіб, крім випадків ліквідації аварійних ситуацій.
8.13. Відповідальність за відновлення дорожнього покриття, тротуарів, газонів несе організація чи особа, яка отримувала погодження та укладала договір чи організація, що виконувала ці роботи.
8.14. Повну відповідальність за утримання люків, оглядових колодязів, зливового господарства несуть керівники підприємств, організацій, служб і відомств, на балансі яких вони заходяться.
8.15. Підприємства та організації, на балансі яких знаходяться мережі, колодязі на постійній основі проводять перевірку наявності та щільності прилягання кришок і цілісності люків.
 

9. Утримання та охорона зелених насаджень

9.1. Утримання зелених насаджень здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва,

Продовження додатка

архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 р. №105, цими Правилами, іншими нормативними актами.
9.2. Утримання об’єктів зеленого господарства включає: догляд за деревами і чагарниками, за газонами, квітниками, садовими доріжками, за садовим обладнанням, інвентаризацію зелених насаджень, охорону зелених насаджень від шкідників та хвороб, охорону фауни.
9.3. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах Березанської селищної ради під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів і шляхопроводів. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також знесення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджету в залежності від підпорядкування об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду – за рахунок коштів їх власників або користувачів.
9.4. Інвентаризація та облік зелених насаджень здійснюються відповідно до Інструкції з технічної інвентаризації зелених насаджень у містах та селах міського типу України, затвердженої уповноваженим органом, та складається їх реєстр за видовим складом та віком.
9.5. Місця висадки зелених насаджень визначаються за погодженням з виконавчим комітетом селищної ради.
9.6. Поточне утримання скверів, парків та інших об’єктів зеленого господарства загального користування покладається на їх балансоутримувачів. Поточне утримання дерев, клумб, газонів, зелених майданчиків прибудинкової території покладається на підприємства і організації житлово-комунальних органів, підприємства, установи, організації (незалежно від форм власності) і громадян – власників будинків на територіях, прилеглих до їх споруд та будинків.
9.7. Усі роботи з поточного утримання зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності) проводяться силами і коштами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах з спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.
9.8. Засівання газонів, висадка розсади квітів, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об’єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.
9.9. При виконанні будівельних робіт замовники таких робіт та утримувачі зелених насаджень повинні передавати зелені насадження, які вони охороняють, будівельній організації (підряднику) під охоронну розписку.
9.10. Будівельні організації (підрядники) повинні огороджувати зелені насадження, окремі дерева брати в короби.
9.11. На територіях ділянок, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.
9.12. У випадку неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, відведених під будівництво чи виконання інших робіт, замовник після завершення робіт зобов’язаний посадити зелені насадження своїми силами та за власні кошти або до початку будівельних робіт укласти угоду зі спеціалізованою організацією на виконання всіх робіт з пересаджування і догляду до повного приживання, та у будь-якому випадку компенсувати в

Продовження додатка

установленому порядку відновну вартість зелених насаджень, що підлягають знищенню.
9.13. Видалення (знесення), висадка, пересадження дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у встановленому порядку. При видаленні зелених насаджень в обов’язковому порядку сплачується відновна вартість зелених насаджень, визначена Порядком, затвердженим Постановою КМУ від 01.08.2006р. № 1045. Знесення зелених насаджень на території Березанської селищної ради (дерев, кущів, газонів, квітників) дозволяється лише при наявності дозволу на знесення, відповідного рішення виконкому селищної ради та ордеру на знесення зелених насаджень.
9.14. На території зелених насаджень забороняється:
1) складувати будь-які матеріали;
2) влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;
3) використовувати роторні снігоочищувальні машини для викидання снігу на зелені насадження. Використання їх для прибирання озеленених вулиць допускається лише в умовах аварійних ситуацій у разі наявності спеціальних направляючих пристроїв, що зменшують пошкодження насаджень від попадання снігу;
4) організовувати стоянки або розміщати автомашини, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, у тому числі якщо це призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників та газонів;
5) будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі, розміщення малих форм архітектури без наявності рішення сільської ради;
6) використовувати малі форми архітектури не за призначенням;
7) влаштовувати місця для зупинки на газонах та зелених зонах;
8) ходити та влаштовувати ігри на газонах, кататися на ковзанах, санчатах, за винятком місць, спеціально для цього відведених і обладнаних;
9) випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;
10) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, електрогірлянди з лампочок та інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево;
11) добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, надписи, наносити механічні пошкодження;
12) пошкоджувати зелені насадження будь-яким способом, рвати квіти і ламати дерева та чагарники, витоптувати газони, квітники;
13) знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти у них;
14) засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати;
15) висаджувати зелені насадження без погодження з власниками підземних комунікацій та балансоутримувачів території;
16) заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, берегах рік і заток, озер, у парках та скверах, інших зелених зонах;
17) збирати квіти, плоди, насіння та інші частини об’єктів рослинного світу, які виростають у місцях загального користування;
18) зносити, пересаджувати зелені насадження без отримання дозволу та без додержання встановленого порядку.
9.15. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:
1) щодо насаджень, що належать до комунальної власності – на балансоутримувачів території;
2) на вулицях перед будівлями до проїжджої частини, всередині квартальних насаджень та насаджень території Березанської селищної ради – на балансоутримувачів житлових,

Продовження додатка

громадських, промислових будівель та споруд, а також на балансоутримувачів будівель підприємств побуту, торгівлі, закладів освіти, охорони здоров’я, які розташовані на території житлової забудови;
3) на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства;
4) на територіях, відведених під будівництво та прилеглих до них ділянок, – з дня початку робіт – на замовників будівництва;
5) на приватних садибах та прилеглих ділянках – на їх власників.
9.16. Власник, користувач земельної ділянки, а також закріпленої за ними території зобов’язані здійснювати зрізку сухостоїв, карантинних рослин та зеленої трави.

10. Освітлення територій і будівель

  Порядок утримання засобів та обладнання зовнішнього освітлення балансоутримувачами визначено Державними будівельними нормами України «Природне і штучне освітлення» (ДБН Б.2.5-28-2006), Галузевими комунальними нормами України «Виробничі показники часу з поточного ремонту та обслуговування об’єктів зовнішнього освітлення» (ГКН 02.08,-0082002), наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

10.1. Основні вимоги до зовнішнього освітлення:
10.1.1. Рівень освітлення вулиць, доріг, площ і міжквартальних проїздів здійснюється відповідно до Державних будівельних норм України «Природне і штучне освітлення» (ДБН Б.2.5-28-2006).
Середня яскравість тротуарів, які примикають до проїзної частини вулиць, доріг і площ, повинна бути не менше половини середньої яскравості покриття проїзної частини цих вулиць, доріг і площ.
10.1.2. На території автозаправних станцій і автостоянок, прилеглих до них вулиць і доріг з транспортним рухом, світильники повинні встановлюватися на висоті не менше 3 метрів.
Для освітлення вказаних об’єктів не допускається застосовувати прожектори, які розташовуються на дахах і навісах і спрямовані в бік вулиць або доріг.
10.1.3. Над кожним входом у будинок або поряд з ним повинні бути встановлені світильники, які забезпечують освітлення на площадці основного входу.
10.1.4. На територіях парків і скверів повинні встановлюватися ліхтарі освітлювання вздовж доріжок та на майданчиках. Кількість світлоточок визначається згідно технічних умов та норм.
10.1.5. Включення та відключення зовнішнього освітлення вулиць, доріг виконується згідно графіка, затвердженого виконавчим комітетом Березанської селищної ради.
10.1.6. Опори освітлення (ліхтарі), кронштейни та інші пристрої зовнішнього освітлення повинні утримуватися у доброму технічному стані.
10.1.7. Демонтаж та вивіз пошкоджених опор (ліхтарів) та усунення можливих пошкоджень мереж, що можуть призвести до травмування мешканців, проводиться балансоутримувачем негайно.
Роботи з усунення пошкоджень мереж зовнішнього освітлення проводяться з огородженням місць проведення робіт.
10.1.8. Зовнішнє архітектурне освітлення повинно забезпечувати у вечірній час добру видимість і виразність найбільш важливих об’єктів і підвищувати комфортність світлового середовища території.
 

Продовження додатка

Установки архітектурного освітлення не повинні осліплювати водіїв транспорту і пішоходів.
10.1.9. Балансоутримувач забезпечує своєчасне фарбування опор та кронштейнів кріплення світильників, перевірки розташування та розфазування світильників, профілактику телемеханічних пристроїв та шаф управління мережами зовнішнього освітлення.
10.1.10. Для забезпечення безаварійної роботи освітлювального обладнання щомісячно проводяться профілактичні огляди мереж.
Усунення можливих пошкоджень мереж зовнішнього освітлення, що не загрожує безпеці мешканців, проводиться протягом трьох діб.
10.1.11. Власники об’єктів нерухомості, споруд, малих архітектурних форм повинні забезпечити освітлення об’єктів по їх периметру згідно норм освітлення за власний рахунок.

11. Правила утримання тварин

11.1. Загальні правила утримання тварин, що виключають жорстокість
1.
Кількість тварин, які утримуються, обмежується можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006 р. № 3447-IV.
2. Особа, яка утримує тварину, зобов’язана забезпечити своєчасне надання їй ветеринарної допомоги.

11.2. Особливості утримання домашніх тварин
При поводженні з домашньою твариною особа, яка її утримує, зобов’язана:
-  дбати про домашню тварину, забезпечити їй достатню кількість їжі та постійний доступ до води;
-  надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні рухи, контактувати з собі подібними;
-  забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;
-  забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками;
-  забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);
-  негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам; негайно доставляти домашню тварину у ветеринарну установу для огляду;
-  запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин.
   Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх).
Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.
   Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:
-  безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;
-  безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
-  безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.
    При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.
 Дозволяється утримувати:
- домашніх тварин – у квартирах, де проживає кілька сімей, – лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири. При цьому не дозволяється утримувати домашніх тварин у місцях загального користування;
-  домашніх тварин – у «зоокутках» дитячих, освітніх, наукових, санаторно-курортних і оздоровчих закладів – з дозволу відповідного органу за погодженням з органами державної

Продовження додатка

санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарної медицини;
-  домашніх тварин – у вільному вигулі на ізольованій, добре огородженій території (в ізольованому приміщенні) на прив’язі або без неї;
-  домашніх тварин – юридичними особами: для охорони – в обладнаних приміщеннях або на прив’язі;
-  собак – без повідків і намордників під час оперативного використання правоохоронними органами, собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на навчально-дресирувальних майданчиках.
  Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов’язані дотримуватися вимог Законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб» та інших нормативно-правових актів, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.
  Шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.

11.3. Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування – методами евтаназії чи іншими методами, не забороненими чинним законодавством
11.4. Нагляд органів внутрішніх справ за дотриманням правил утримання тварин, що виключають жорстокість
1. Органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та дільничні інспектори поліції) здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин.
2. Поліція в порядку, встановленому Законом України «Про Національну поліцію», має право на застосування вогнепальної зброї до домашньої тварини в разі, якщо її поведінка створює загрозу для здоров’я та життя людини.
11.5. Громадський контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження
1. Громадський контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження здійснюється громадськими інспекторами з охорони навколишнього природного середовища.
2. Громадські інспектори з охорони навколишнього природного середовища мають право складати протоколи за фактами жорстокого поводження з тваринами. Ці протоколи розглядаються відповідними органами виконавчої влади.

11.6. Громадяни — власники тварин зобов’язані:
-  не допускати утримання собак і котів у місцях загального користування (коридорах, підвалах, на сходових площадках, горищах).
-  у приватних будинках встановлювати таблички на парканах про наявність собаки, а також дзвінки;
-  вигулювати собак тільки на повідку та в наморднику, крім декоративних порід, уникати при цьому місць масового скупчення людей, особливо дітей;
- не відвідувати з собаками магазини, заклади ресторанного господарства, об’єкти соціального, культурного та побутового призначення, адміністративні установи;
- не допускати забруднення тваринами тротуарів, газонів, алей, парків, скверів, дитячих майданчиків. У разі забруднення — прибирати за своєю твариною.
 Забороняється вигул собак в місцях масового відпочинку людей, на подвір’ях, дошкільних

Продовження додатка

та загальноосвітніх закладах, дитячих майданчиках та інших місцях загального користування, а також випасання худоби у не відведених для цього місцях.

11.7. Підприємствам і організаціям:
-  тримання собак і котів допускається за погодження з управлінням ветеринарної медицини;
 - тримання собак для охорони на підприємствах, в установах і організаціях дозволяється в обладнаних приміщеннях або на прив’язі.

 

 

Категорія: 2017 | Додав: berezanselrada
Переглядів: 257 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1   [Материал]
Пропоную внести зміни:
п.11.4 Замість патрульно-постова служба та дільничні інспектори поліції - заміни та співробіники секторів реагування патрульної поліції та дільничні офіцери поліції.
Доповнити п.11.6 наступним абзацом " У разі утримання собак у вільному вигулі забезпечити їх утримання на ізольованій, добре огороджуваній території на привязі або без неї, з метою унеможливлення їх самовільного залишення території домоволодіння та перебування на вулиці чи іншому громадському місці без супроводу

idth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *:
Email:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
ПОГОДА
Block title
Block content